Rekrutacja prowadzona zgodnie z zasadą równości kobiet i mężczyzn, zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla OzN, umożliwiająca wszystkim os. sprawiedliwe i pełne uczestnictwo we wszystkich dziedzinach życia na jednakowych zasadach, bez względu na ich płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię, przekonania, poglądy polityczne, wszelkie inne poglądy, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenia, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną oraz zasadą zrównoważonego rozwoju.
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób cykliczny do 4 tur w okresie od VII.2024 do I.2025. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie spełnienia kryteriów formalnych oraz największej liczby punktów (gdy będzie taka sama liczba punktów zadecyduję kolejność zgłoszeń). W przypadku zgłoszenia większej liczby kandydatów w danej turze niż zakłada projekt zostanie utworzona lista rezerwowa według malejącej liczby punktów. W sytuacji rezygnacji kandydata z listy rankingowej, pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały osoby z listy rezerwowej z największą liczbą punków. W sytuacji wpłynięcia zgłoszeń w liczbie niższej niż planowana liczba miejsc na daną turę, zostanie zorganizowany dodatkowy nabór.
Ponadto dla osób, które mają problem z dojazdem do Biura projektu (gdyż posiadają pod opieką dziecko/dzieci/osoby wymagające wsparcia; osoby z niepełnosprawnościami) możliwy jest dojazd do Kandydata/tki do domu i pomoc kadry projektu w wypełnieniu dokumentów rekrutacyjnych. Projekt uwzględnia potrzeby osób z różnymi rodzajami niepełnosprawnościami, w szczególności OzN ruchową (podjazdy, windy), niewidomych i słabowidzących (wsparcie asystenta osoby niewidomej), głuchychi słabosłyszących (pętla indukcyjna, zapewnienie tłumacza języka migowego). Możliwością jest również przygotowanie dokumentacji w zależności od potrzeb Uczestników w systemie Braille’a, nagrań tłumaczenia na język migowy na nośniku elektronicznym.
Aplikacja
Dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych (osobiście/za pomocą strony www/pocztą/e-mail/fax/tel./ możliwość dojazdu do osób z niepełnosprawnością po zgłoszeniu takiej potrzeby), formularz rekrutacyjny oraz zaświadczenia/oświadczenia/dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów formalnych (m.in.: zamieszkanie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, wiek, niepełnosprawność (orzeczenie lub inny dokument poświadczający stan zdrowia), oświadczenie o kryzysie bezdomności lub dotkniętych wykluczeniem z dostępu do mieszkań, oświadczenie o nieotrzymywaniu jednocześnie wsparcia w innym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowywanej ze środków EFS+, status obywatela państwa trzeciego, wiza, karta pobytu, dok. upoważniający do pobytu i pracy/potwierdzenie objęcie ochroną)
Komisja Rekrutacyjna będzie kwalifikować Uczestników do projektu na podstawie złożonych dokumentów rekrutacyjnych (zakładka – dokumenty do pobrania)
UWAGA: Wszystkie składane dokumenty rekrutacyjne powinny być wypełnione
w sposób czytelny, komputerowo lub odręcznie, parafowane na każdej ze stron wraz z wymaganym kompletem załączników.
Kwalifikacja
Osobom, które zostaną zakwalifikowane do Projektu pod kątem spełnienia kryteriów kwalifikowalności, na etapie selekcji wstępnej zostaną przyznane punkty premiujące zgodnie z poniższym:
Kandydaci/tki będą przyjmowane na podstawie największej liczby punktów. Po etapie oceny punktowej osoby z największą liczbą punktów, spełniające wszystkie kryteria zostaną umieszczone na liście osób przyjętych do projektu – liście rankingowej Uczestników projektu, z którymi zostaną zawarte Umowy uczestnictwa w projekcie. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach rekrutacji pisemnie bądź mailowo+telefonicznie.
Osoby, które nie zakwalifikowały się do projektu, ale spełniają kryteria grupy docelowej zostaną umieszczone na liście rezerwowej. W przypadku rezygnacji kandydata z listy podstawowej na jego miejsce zostanie wprowadzona osoba z listy rezerwowej, która posiada największą liczbę punktów niezależnie od kolejności naboru. W przypadku osób o tej samej liczbie punktów decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Listy rankingowe będą dostępne w Biurze Projektu oraz na stronie internetowej w zakładce AKTUALNOŚCI.
Oceny kwalifikowalności osób do projektu dokonuje KOMISJA REKRUTACYJNA: Kierownik Projektu, Asystent Projektu.
Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z Biurem projektu – dane w zakładce „Kontakt”.
*Biuro dostępne w godz. 8-16 (istnieje możliwość umówienia się na inne godziny spotkania)
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie wypełnij dokumenty rekrutacyjne i dostarcz je do nas osobiście lub za pomocą strony www//pocztą/e-mail/fax/tel./ (możliwość dojazdu do osób z niepełnosprawnością po zgłoszeniu takiej potrzeby).
Biuro projektu „OTWARTE DRZWI” – Aktywnie Wspieramy Obywateli Państw Trzecich
IDEA 365 Magdalena Macutkiewicz
ul. ul. Armii Krajowej 7-8 pokój 17,
82-300 Elbląg
Tel.: 603 064 804
e-mail: otwartedrzwi.projektue@gmail.com
Aby uzyskać więcej informacji, w razie pytań, problemów prosimy o kontakt z Biurem Projektu pod numerem telefonu 603 064 804 bądź poprzez kontakt mailowy otwartedrzwi.projektue@gmail.com
Zapraszamy do bezpłatnego udziału w projekcie
Zostaw kontakt, oddzwonimy!